Home Stavebníctvo a remeslá Často kladené otázky o štvorkolkách

Často kladené otázky o štvorkolkách

by spravca
Často kladené otázky o štvorkolkách

Motoristi, ktorých už omrzeli automobily, poškuľujú po štvorkolkách. Štvorkolka nie je postrachom lesov, ako ju vykresľujú mnohí neznalí ľudia. Štvorkolka pomáha, zabáva a perfektne nahradí terénnu motorku. Zaujímajú vás štvorkolky a veľa o nich ešte neviete? Zopár informácií o týchto skvelých strojoch sa vám zídu.

Kde môžem so štvorkolkou jazdiť?

Štvorkolky môžu vojsť všade tam, kde je povolený vstup automobilom. Ak má štvorkolka príslušnú homologizáciu, je určená nielen do terénu, ale tiež na cesty a diaľnice. Športové štvorkolky si kupujú fajnšmekri, ktorí sa dokážu vybrať stovky kilometrov za zaujímavými off road trasami. Niektoré z nich sa nachádzajú aj na Slovensku.

Oplatí sa štvorkolku kúpiť?

Otázka o tom, či sa oplatí, ale nie štvorkolku kúpiť, závisí od toho, čo od nej očakávate. Myslíte si, že nahradí automobil? Bohužiaľ nie. Štvorkolky sú terénne vozidlá a na cestách z nich nikdy nevyžmýkate všetko, čo dokážu. Na druhej strane si nemyslite, že štvorkolku využijete len počas šialenej adrenalínovej jazdy. Pracovné štvorkolky sú jedinečným pomocníkom v záhradách, parkoch, farmách. V rukách záchranárov sú na horách anjelom strážnym.

Mám kúpiť športovú alebo úžitkovú štvorkolku?

Športová štvorkolka Can-Am slúži na športovú jazdu a z úžitkovej budete mať skutočný úžitok. Takto jednoducho môžeme zhodnotiť, akú štvorkolku kúpiť. Znamená to, že ak chcete pretekať a skúšať jazdecké triky, kúpte športový model. Ako pomocník okolo domu, v sade či v záhrade poslúži úžitková štvorkolka. Pre majiteľov lesov, ktorí potrebujú menšie nákladné vozidlo, odporúčame kúpiť nákladnú štvorkolku. Ťah má ako náklaďák a dostane sa na také miesta, kde by iné vozidlo nedokázalo vojsť.

Uvažujem nad traktorom. V čom je UTV lepšia?

Malotraktor je menej svižný a robustnejší, takže sa s ním horšie manipuluje v obmedzenom priestore. Nákladné alebo úžitkové štvorkolky prejdú pomedzi stromy a nezničia pôdu. Majú však silu rovnakú ako traktor. Dá sa s nimi náklad preváža i ťahať. UTV má nakladaciu korbu vsadenú do konštrukcie. K úžitkovej štvorkolke môžete korbu dokúpiť alebo náklad prevážať na vozíku. Okrem toho je možné k úžitkovému modelu pripojiť takmer každé poľnohospodárske náradie.

V akom cenovom rozpätí sa dajú kúpiť štvorkolky?

Cena štvorkolky závisí od pohonu a výkonu. Lacnejšie modely štvorkoliek zoženiete pod hranicou 10 tisíc eur. V akcii môže ísť o sumu okolo 8 tisíc. Najdrahšie, špičkové a spoľahlivé stroje sa predávajú za cenu okolo 20 tisíc €.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

 

 

 

You may also like