Home Technika a internet Smart batériové úložisko brAIn už aj v Prešove!

Smart batériové úložisko brAIn už aj v Prešove!

by spravca
Smart batériové úložisko brAIn

Ďalšie špeciálne upravené a na mieru navrhnuté batériové úložisko brAIn by FUERGY je úspešne v prevádzke. Systém s kapacitou 216 kWh kombinovaný s fotovoltikou poputoval do prešovskej spoločnosti MRAZIARNE SERVIS spol. s r.o., ktorá za tieto zelené technológie nemusela zaplatiť jediné euro. Celý projekt zafinancoval dodávateľ energie Slovenské elektrárne – energetické služby a.s. v rámci konceptu Energia ako služba. Chcete vedieť, aké výhody jej tento koncept priniesol? Potom čítajte ďalej…

K fotovoltike sme jej navrhli a nainštalovali aj batériové úložisko s kapacitou 216 kWh, ktoré presúva výrobu a spotrebu elektrickej energie v čase a maximalizuje využitie solárnej energie.

Potravinárska výroba je všeobecne energeticky veľmi náročná. Vedia o tom svoje aj v spoločnosti MRAZIARNE SERVIS, kde sa ročná spotreba elektrickej energie pohybuje na úrovni približne 2000 MWh. Časť tejto spotreby sa preto rozhodli pokryť lokálnym zdrojom. Vlastnou výrobou zelenej energie prostredníctvom strešnej fotovoltaiky s inštalovaným výkonom 400 kWp si tak sú schopné pokryť takmer jednu pätinu svojej spotreby.

Zjednodušene povedané, úložisko sa nabíja a vybíja automaticky a priebežne počas dňa tak, aby každý nabíjací alebo vybíjací cyklus priniesol čo najlepšie finančné výsledky. Neslúži teda iba na uskladňovanie prebytkov solárnej energie alebo nočného prúdu. Riadiaci softvér sa rozhoduje omnoho sofistikovanejšie na základe množstva interných a externých dát. Preto aj počas víkendov, kedy sú mraziarne zavreté, sa úložisko nabíja buď solárnou energiou alebo prebytkovou elektrinou zo siete v závislosti od toho, čo je finančne výhodnejšie.

Zelené technológie bez investičných nákladov

Spôsobom, akým náš softvér riadi proces nabíjania a vybíjania batérií, si úložisko na seba postupne zarába samé, čo je zaujímavé aj z pohľadu investora.

Fotovoltiku a úložisko brAIn tak získali mraziarne zadarmo. Obe zelené technológie zafinancovali Slovenské elektrárne – energetické služby, ktoré sú zároveň aj dodávateľom elektrickej energie pre spoločnosť MRAZIARNE SERVIS, a to v rámci konceptu Energia ako služba.

 

You may also like