Home Technika a internet 5 najväčších chýb pri sťahovaní

5 najväčších chýb pri sťahovaní

by spravca
5 najväčších chýb pri sťahovaní

Sťahovanie, či už do vlastného, alebo prenajatého bytu je riadne stresujúcou záležitosťou. Preto je veľmi dôležité si celý proces balenia, presunu a vybaľovanie vopred premyslieť. Niekedy ide naozaj o zložitú logistiku, pri ktorej sa ľudia dopúšťajú mnohých chýb. Vyvarujte sa týmto 5 najčastejším chybám pri sťahovaní.

Snaha šetriť na nesprávnom mieste

Veľa ľudí sa pri sťahovaní spolieha na svoju rodinu a známych. Je síce pekné, keď si vzájomne pomáhate, ale musíte si uvedomiť, že iba dobré slovo nestačí. Ak oslovíte známych, môže sa vám stať, že sa v poslednej chvíli zo svojich povinnosti vyzujú. Sťahovanie rozhádalo už mnohé rodiny a mnohých kamarátov. Preto je lepšie obrátiť sa na firmu, ktorá poskytuje sťahovacie služby. Tieto služby pri výbere správnej firmy neznamenajú vysoké náklady, ale istotu perfektne odvedenej práce. V prípade, že máte hlbšie do vrecka, nemusíte si zakúpiť komplet sťahovanie, ale len nákladné taxi alebo iné doplnkové služby.

Zlý výber sťahovacej služby

Pri hľadaní firmy, ktorá by vám so sťahovaním pomohla, si overte spoľahlivosť a profesionalitu danej firmy. Nejde len o cenu sťahovania. Niekedy nižšia cena môže znamenať skryté poplatky alebo v krajnom prípade je znakom fušerskej práce. Čítajte recenzie, diskusné fóra, zistite si referencie a veľa vám napovie správanie sťahovacej firmy pri dohadovaní termínu či ceny. Dajte prednosť firme, ktorá vám vopred kompletne ocení celé sťahovanie a zaručí sa vám, že pri sťahovaní nevzniknú žiadne dodatočné náklady.

Žiadne plánovanie a zlé načasovanie

Spoliehať sa náhodu vám pri sťahovaní prinesie len ďalšie problémy. Je potrebné si vopred premyslieť, kedy sa celý presun uskutoční. Čas budete potrebovať nielen na sťahovanie, ale aj na balenie a následné vybaľovanie. Okrem toho musíte myslieť i na to, že v novom byte alebo dome je potrebné upratať. Uvedomte si tiež, že sťahovacie služby bývajú niekedy obsadené na niekoľko týždňov vopred. Ihneď, ako budete vedieť dátum sťahovania, oslovte firmu a dohodnite si s ňou presný termín.

Balenie, ach to balenie

Balenie je pre väčšinu ľudí najviac nenávidenou činnosťou. Pri balení zrazu zistíte, že sa vám za roky nakopilo v byte milión zbytočností. Nebuďte sentimentálni a využite sťahovanie, ako možnosť sa zbaviť starého a získať nové. Väčšina profesionálnych sťahovacích služieb ponúka možnosť odvozu starého nábytku alebo sutín. Využite tieto služby, ktoré vám značne uľahčia presun do nového bývania. Pri balení samotnom dbajte na to, aby všetko krehké zostalo v celku aj pri vybaľovaní. Kúpte si dostatočné množstvo škatúľ, prepraviek, baliacej a bublinkovej fólie. Väčšie kusy nábytku a elektrospotrebičov zabaľte do fólie, nezabudnite ani na ochranu rohov pomocou ochranných kartónov.

Nenávidená byrokracia

Pri sťahovaní vás čaká ešte jedna povinnosť. Budete musieť navštíviť zopár úradníkov. Zmeniť je potrebné trvalé bydlisko na miestnom úrade, vybaviť si nový občiansky preukaz, prehlásiť adresu v poisťovni, prehlásiť platby za plyn a elektrinu, navštíviť mobilného operátora, prehlásiť platby za koncesionárske poplatky či zmeniť adresu doručenia bonusov z vernostných kariet. Máte hlavu v smútku z toľkých povinností? Nebojte sa. Všetko zvládnete a raz budete na sťahovanie spomínať s úsmevom na tvári.

 

 

 

You may also like