Home Technika a internet Kedy treba prezúvať na letné pneumatiky?

Kedy treba prezúvať na letné pneumatiky?

by spravca

Nenechávajte si prezúvanie na poslednú chvíľu tak, ako mnohí vodiči

 Prezúvanie pneumatík si mnohí ľudia nechávajú na poslednú chvíľu, čo prináša zbytočný stres a problémy. Pri výmene zimných na letné pneumatiky nie je výmena až taká akútna, no nájsť voľný pneuservis je v dnešnej dobe veľký problém. Čím dlhšie budete mimo zimnej sezóny jazdiť na tých zimných, tým viac si ich zničíte a opotrebujete. Výmenu pneumatík by ste preto mali absolvovať v odporúčanom termíne, no všetko závisí aj od počasia. Ak ste si istý, že zima nás už neprekvapí, pokojne sa do výmeny pustite čo najskôr. Na to, aby ste však mohli niečo prezúvať musíte mať k dispozícii kvalitné letné gumy, ktoré ešte stále spĺňajú dané jazdné vlastnosti. V prípade, že zistíte opak, poponáhľajte sa s kúpou novej sady. Príliš opotrebované pneumatiky by ste používať nemali a to z niekoľkých dôvodov, pričom tým najdôležitejším je bezpečnosť. Hoci sa môže zdať, že v lete je riziko nehody menšie, ani to nie je argumentom na to, aby ste sa vozili na nevhodných gumách.

Šetrenie sa v tomto prípade nevypláca, nakoľko bezpečnosť vodiča a jeho posádky by mala byť na prvom mieste. Výmena pneumatík nemusí byť tak náročnou investíciou, akosi mnohí myslia, pretože aj najlacnejšie pneumatiky na trhu dokážu splniť očakávania zákazníka. Cena v mnohých prípadoch nie je ukazovateľom kvality a preto sa pri výbere nového výrobku neriaďte len ňou, ale najmä vlastnosťami. Keďže ide o najdôležitejšiu súčasť vozidla, odporúčame rozhodovať sa podľa opisu, recenzií, ale aj hodnotení.

Ako zistím, ktorá značka je najlepšia?

Každý rok je v oblasti motorizmu vykonávaných niekoľko testov, ktoré pomáhajú spotrebiteľom rozhodovať sa pri nákupe. Aktuálne testy pneumatík prináša napríklad renomovaná spoločnosť ADAC, ale aj rôzne uznávané motoristické časopisy. Ich výsledky sa nielen v laickej, ale aj odbornej verejnosti považujú za veľmi spoľahlivé a preto sa nimi môžete pokojne riadiť aj vy. Pomôžu vám tak pri rozhodovaní o tom, ktorá pneumatika je v danom roku tou najkvalitnejšou a najspoľahlivejšou na trhu a s ktorej kúpou budete spokojný. Vďaka týmto testom zistíte aj konkrétne jazdné vlastnosti výrobku a to, čo ju odlišuje od konkurencie. Nechajte si preto pri výbere pneumatík poradiť a vyberte si to najlepšie, čo vám trh ponúka.

You may also like