Home Technika a internet Neobhájili ste záverečnú prácu? Toto budú najpravdepodobnejšie dôvody

Neobhájili ste záverečnú prácu? Toto budú najpravdepodobnejšie dôvody

by spravca

Aj majster tesár si niekedy zasekne do ruky. A poriadne. Aj ten najlepší študent nemusí mať svoj deň a záverečnú prácu jednoducho neobháji. Ako postupovať v tomto prípade a ktorý z dôvodov bude vo vašom prípade najpravdepodobnejším katalyzátorom neúspechu?

Nekvalitná záverečná práca

Dali ste si na vašej práci toľko námahy, ako na akúkoľvek inú školskú prácu? Nuž, bakalársku prácu nemôžete len tak odfláknuť., to vám povie každý, kto už nejakú napísal. Mohlo ísť o nedostatočný výskum o zlé citácie, o krátky rozsah, ale aj o zlé formátovanie. Na všetky tieto veci komisia prizerá a zo všetkých vám nakoniec udelí finálnu známku.

Opajcnutá diplomovka

Našli ste diplomovú prácu, ktorá sa veľmi podobala témou na tú vašu a privlastnili ste si z nej niektoré časti? Nuž, vyučujúci z vašej katedry tiež nie sú na hlavu padnutí a ak ide o podobnú tému, je dosť možné, že aj záverečná práca, ktorou ste sa inšpirovali, mohla byť pod ich vedením. Jej kópiou alebo obohatením sa na výsledkoch staršieho študenta dokážete uraziť komisiu a tá vás bez milosti vyhodí. Horší by už bol len prípad, kedy by ste si privlastnili myšlienku z práce niektorého z členov komisie.

Nedostatočný prednes

Záverečná práca nie je len tak nejaká obyčajná seminárka. Ak máte na hodine pred vašimi spolužiakmi prezentovať v rámci troch minút výsledky vášho malého výskumu počas semestra na konkrétnom predmete a nemáte to poriadne pripravené, vyučujúci si z vás možno vystrelí, možno trochu ponadáva a posadí vás naspäť na miesto. To je tak všetko. Ak však nepoznáte vašu bakalársku prácu a neviete vlastne ani odprezentovať jej výsledky či myšlienku, môžete tak naznačiť, že ste na práci nepracovali samostatne. Ak je to aj pravda a prácu ste nevypracovávali, pripravte si k nej ukážkovú prezentáciu.

You may also like