Home Zdravie, krása životný štýl Na čo si dať pozor pri pití alkoholu

Na čo si dať pozor pri pití alkoholu

by spravca

V prvom rade alkohol z nášho tela vysáva veľké množstvo tekutín. Tu platí nepriama úmera, čím viac alkoholu do seba dáme, tým menej tekutín a živín nám v tele ostáva. A práve z tohto dôsledku, že máme v tele málo tekutín nás bolí na druhý deň hlava. Ak sa chystáte na party alebo oslavu kde sa bude konzumovať alkohol dajte si pozor na pár vecí a predídete nepríjemným stavom.

Nikdy by ste nemali piť alkohol na prázdny žalúdok. Pred tým ako pôjdete piť doprajte svojmu telu zásobu tekutín vo forme vody alebo čaju, lebo ako sme už spomínali, že alkohol je vysávač tekutín z tela. Keď sa rozhodnete na akcií piť svetlý alkohol ako napríklad ruská vodka alebo biele víno, tak budete vo výhode lebo sa z tela vylúčia skôr ako tmavý alkohol.

Počas akcie by ste tiež mali dodržiavať určité pravidlá. Ak ste na viac hodinovej party je dobré ak si dáte aspoň raz za hodinu pohár minerálky. Rozhodnite iba pre jeden druh alkoholu. Nikdy nemiešajte rum Diplomatico, teda tmavý alkohol s bielym ako už spomínaná vodka. Ak je možné šumivým vínom si len pripite. Na druhý deň by sa vám mohli bublinky nepekne vypomstiť.

You may also like