Home Dom, byt, záhrada Môžem vymeniť komín na starom dome?

Môžem vymeniť komín na starom dome?

by spravca

Pamätáte si na tie časy, kedy boli komíny postavené z tehiel a mali podobu kamennej alebo tehlovej šachty? Našťastie, dnes je tomuto už koniec, keďže sa do popredia dostávajú čoraz viac sofistikované stavebné systémy. Tie tvorí vrstva tepelnej izolácie a vnútorné vložky, ktoré sú vyrobené z odolnej a silnej keramiky. Práve kvôli tomu sú dnešné komíny odolné voči poveternostným vplyvom, teplotným zmenám, kyselinám i vlhkosti!

Nový komín – áno alebo nie?

Dnes nie je nič nezvyčajné, že čoraz viac ľudí siaha po nových komínoch, ktoré budú spĺňať všetky technické i bezpečnostné požiadavky. Vedeli ste, že cena starého a nového komína nie je príliš rozdielna? Pokiaľ je teda pôvodný komín krivý, najskôr sa bude frézovať. A cena frézovania za jeden meter sa môže vyšplhať na 50 eur, a to je už dosť, nemyslíte? Práve z tohto dôvodu sa väčšina odborníkov zhodla na tom, že ak sa predsa len pustíte do radikálnej rekonštrukcie domu, ktorej súčasťou je tiež výmena strechy, neváhajte a siahnite po novom komíne. Je to skutočne možné a nejde o komplikovanú záležitosť, obzvlášť, ak požiadate o pomoc skúsených odborníkov. Avšak, nezabúdajte na posudok, či konštrukcia domu dovoľuje previesť zbúranie pôvodného komínu, pretože nie vždy je to možné.

Kvalitný predajca je základ!

Nájsť komínový systém, ktorý by spĺňal vaše požiadavky, nie je v dnešnej dobe žiadny problém. Avšak nájsť predajcu, ktorý bude spĺňať všetky predpoklady spoľahlivého a dôveryhodného predajcu komínových systémov, problém môže byť. Z tohto dôvodu si dajte záležať na tom, aby mal na trhu dlhoročnú pôsobnosť, no nezabúdajte tiež na referencie od ostatných klientov, ktoré taktiež dokážu veľa napovedať. Komínové systémy by mali byť pravidelne testované v špičkových laboratóriách, ktorými daná spoločnosť disponuje. Neváhajte a zvoľte odborného predajcu, ktorý vám okrem iného poskytne profesionálnu montáž komínu, veď radikálna rekonštrukcia domu je väčšinou len raz za život, tak prečo ju podceniť?

 

You may also like