Home Dom, byt, záhrada Nábytok z masívu má mnoho podôb

Nábytok z masívu má mnoho podôb

by spravca

Pre milovníkov dreva a prírodných materiálov je nábytok z masívu kategóriou, kde si prídu na svoje. Nábytok vyrobený z dreva borovice, alebo mahagónu či dubu ponúka tiež najrôznejšie podoby dizajnov. Najznámejší je takzvaný sedliacky dizajn, ktorý sa najviac hodí na chalupy či chaty. To je tiež dôvod, prečo veľa z vás stále nábytok z masívu neoslovil, predovšetkým ak máte radi moderný dizajn. Ale dnes je ponuka naozaj široká a vyberať môžete ako štýlový, tak veľmi nadčasový nábytok vyrobený z dreva. Čo všetko dnešní výrobcovia nábytku z masívu ponúkajú, o tom je dnešné rozprávanie.

Nábytok z masívu, to už nie je len prírodný odtieň dreva

Predovšetkým nábytok z masívu určený deťom je v dnešnej dobe veľmi farebný. Ešte v nedávnej dobe bola možnosť zadováženia nábytku z masívu iba napríklad v prírodnom, pôvodnom odtieni dreva, čo tiež veľa z vás odrádzalo. Ale časy sa menia a ponuka odtieňov najmä detského nábytku z masívu je veľmi široká. Aj z tohto dôvodu sme detský nábytok z masívu od slovenského výrobcu rozdelili do niekoľkých skupín, môžeme povedať podkategórií, aby bolo všetko lepšie prehľadné. Vyberať tak môžete z detských izieb z masívu pre dievčatá, detské izby z masívu pre chlapcov. To je základné delenie. Potom je tu ešte ponuka detských postelí z masívu, poschodových postelí z masívu, skríň, komôd, písacích stolov či regálov. Čo sa týka odtieňov, tak ich výber vás rozhodne prekvapí. Sami môžete posúdiť paletu farieb na ilustračných fotografiách

A pritom sa jedná čisto o nábytok vyrobený z dreva borovice, v malej miere sú použité aj mdf dosky pre skvalitnenie nábytku. Odtiene pre dievčatá ako je biela, ružová a fialková, alebo odtiene pre chlapcov ako je samozrejme modrá, oranžová či zelená. Ponuku odtieňov predstavujeme na ilustračnej fotografii detských stoličiek z masívu.

Výhodou tejto širokej palety odtieňov k výberu je aj to, že ak musíte vybaviť detskú izbu pre dievča aj pre chlapca, je tu ponuka takzvane neutrálnych odtieňov. Nábytok z dreva borovice slovenského výrobcu je veľmi kvalitný, je predsa určený deťom, navyše každá kolekcia nábytku je certifikovaná, jedná sa o detský nábytok značky Drevko a ako je známe, značka sama o sebe je zárukou tej najvyššej kvality.

Moderný nábytok z masívu tiež prekvapí

Je veľmi dobré, že výrobcovia prichádzajú tiež s ponukou nábytku z masívu vo veľmi nadčasovom, modernom dizajne. Ako sme uviedli už v úvode, nábytok z masívu je pre vlastný materiál dreva veľmi obľúbený, ale sedliacky štýl nie je vhodný všade. Moderná podoba nábytku z masívu rozhodne stojí za inšpiráciu a aj tu mnohých z vás prekvapí ponuka odtieňov. Rozhodne to už nie je len vlastný odtieň dreva, ale podobne ako je tomu pri detskom nábytku z masívu, môžete vyberať zo širokej ponuky.

Na ilustračnej fotografii predstavujeme kolekciu Drevko.sk, nábytok z masívu do obývacej izby v populárnom sivom odtieni. Je zachovaná toľko typická mohutnosť daných dielov, ale línie sú veľmi moderné. Konkrétna kolekcia je vyrobená z dreva borovice, ale na nábytku to len málokto spozná, práve vďaka modernému dizajnu. A prečo si vlastne zadovážiť nábytok z masívu, ktorý je cenovo náročnejší než napríklad nábytok z laminátu? Nábytok z masívu je ekologický, teda jeho zadovážením získate zdravotne nezávadné prostredie. Navyše drevo ako materiál rovnako veľmi pozitívne pôsobí na psychiku človeka a v dnešnej uponáhľanej dobe má tak nábytok z masívu ďalšie opodstatnenie.

Tradičný nábytok z masívu

Aj napriek ponuke moderného nábytku z masívu samozrejme zachovávame aj ponuku v jeho pôvodnom, tradičnom dizajne, často označovanom za sedliacky. Ten sa najviac naozaj hodí pre zariadenie interiérov chalúp a chát. V ponuke potom prevažne nájdete nábytok z masívu do jedálne, kde nechýbajú toľko vyhľadávané kredence a jedálenské lavice. Najširšiu ponuku sedliackeho nábytku z masívu predstavuje slovenský výrobca, pretože práve na Slovensku má tento štýl dlhoročnú tradíciu.

Na ilustračných fotografiách okrem návrhu zostavenia jedálne nábytkom z masívu uvádzame aj detail komody, aby ste mohli sami posúdiť kvalitu spracovania. Ponuka nábytku z masívu slovenského výrobcu je potom najčastejšie v prevedení transparentná biela, pretože tento odtieň patrí k najobľúbenejším. Materiál, ako inak drevo borovice, ktoré slovenský výrobca používa už niekoľko desaťročí v tej najvyššej kvalite, je bez kazov a hrčí. Tým nedochádza k neskoršej deformácii nábytku vplyvom zmien v prostredí.

Ponuka nábytku z masívu je naozaj široká, vyberať môžete nielen zo širokej škály designov, ale ako sme uviedli tiež odtieňov. Veľkou výhodou pri niektorých kolekciách je tiež dodanie nábytku v dieloch bez nutnosti montáže.

You may also like