Home Dom, byt, záhrada Rozmanité možnosti, ako využiť rebrík v domácnosti

Rozmanité možnosti, ako využiť rebrík v domácnosti

by spravca

Rebrík, vyhľadávaný pomocník v prípadoch, kedy niekam nedosiahneme, v skladoch, na záhrade, v dome či byte. Vedeli ste však, že poslúži aj ako originálna dekorácia?

Áno, rebríky staré aj najmodernejšie sú čoraz vyhľadávanejším doplnkom nejednej domácnosti.

Kde všade a s akým účelom možno rebríky v interiéri využiť?

Rebrík ako netradičný doplnok

Pre všetkých, ktorí považujú rebrík za nutnú výbavu garáže či pivnice máme prekvapenie. Drevený aj rebrík hliníkový je totiž čoraz žiadanejším dekoračným doplnkom v domácnostiach. Obzvlášť interiérom svedčia rebríky zhotovené zo zaujímavého dreva, prípadne rebríky, ktoré majú historickú hodnotu. Dôležitá je však ich úprava lakom či patinou. Práve to spraví aj z ošumelého rebríka doslova starožitný nadčasový kúsok. Fantázii sa medze nekladú, povolené sú rozličné farebné odtiene, kontrastné i jemné ladiace k izbe, do ktorej rebríkovú dekoráciu plánujeme umiestniť.

Pri úprave dreveného rebríka je však potrebné dbať aj na zabezpečenie odolnosti voči rôznym škodcom, ktorí by ho mohli znehodnotiť.

Rebrík na balkóne aj v interiéri

Štandardnú plošinu zrejme v domácnosti nevyužijeme, tá sa hodí skôr do veľkých skladov a väčších priestorov, avšak menší rebrík, často kdesi zabudnutý, to už je iný prípad. Možností, ako ho možno využiť v modernej domácnosti, je neúrekom. Šikovný majster ho poľahky premení na nevšedný stojan na črepníkové kvety, na jedinečný barový pult či na štýlový druh osvetlenia, ktorý okrášli každý balkón aj terasu.
Komu to dovoľujú rozmery izieb, ten môže rebrík premeniť aj na originálne poličky, respektíve vešiak. Stačí ho kolmo oprieť o stenu a zaistiť. Čo naň zavesíte či položíte, už je len a len na Vás. Výsuvné rebríky na koľajniciach je možné využiť v kuchyni, najmä v menších izbách sú neoceniteľným úložným priestorom.

Rebrík môže visieť aj nad kuchynskou linkou, pomocou háčikov naň zavesíte varechy i hrnce, prípadne je skvelou poličkou na koreničky.

V neposlednom rade sa vyradený rebrík skvelo hodí do kúpeľne. Možno naňho ukladať doplnky, kozmetiku či uteráky.

A aké využitie by ste pre nepoužívaný rebrík našli Vy?

You may also like