Home Dom, byt, záhrada Prečo sú hliníkové dvere ideálne do paneláku?

Prečo sú hliníkové dvere ideálne do paneláku?

by spravca

Na vstupné dvere do paneláku, respektíve bytovky, sú kladené iné nároky ako na dvere do rodinného domu. Najdôležitejšia je tu totiž bezpečnosť a odolnosť dverí. Aj preto sú hliníkové vchodové dvere ideálnou voľbou, ak hľadáte spoľahlivú vstupnú bránu do panelákov a obytných domov. Prečo sa hliníkové dvere hodia do panelákov viac, ako dvere vyrobené z iných materiálov?

Hliníkové vchodové dvere sú veľmi odolné

Ako sme už spomínali, práve odolnosť a pevnosť hliníkových dverí z nich robí voľbu číslo jedna do panelákov. Prednosťou hliníku je jeho nízka hmotnosť, no naproti tomu vysoká pevnosť. Tento materiál má tiež vynikajúce mechanické vlastnosti. Čo to znamená? Hliníkové dvere vám ani po rokoch „nesadnú“, ako je to typické napríklad pri plastových dverách v paneláku. Aj po rokoch sa budú bezproblémovo otvárať a zatvárať bez toho, aby zadrhávali.

Spomedzi všetkých typov dverí sú najbezpečnejšie

Vstupné dvere v paneláku by mali ochrániť pred zlodejmi a vandalmi niekoľko desiatok bytov a majetok veľkého počtu rodín. Aj preto sa pri výbere vchodových dverí do obytných domov kladie dôraz najmä na bezpečnosť. Z tohto hľadiska sú hliníkové dvere bezkonkurenčne najlepšie. Odolávajú nielen poveternostným podmienkam, ale tiež rôznym nárazom, úderom, či mechanickému poškodeniu. Nedeformujú sa, nekrútia a prakticky nie je možné ich poškodiť. Pre zvýšenie bezpečnosti sa odporúča použitie bezpečnostných zámkov a kovaní. Rovnako bezpečné sú aj hliníkové okná. Preto sú aj tie častou voľbou do spoločných priestorov obytných domov.

Ich údržba je nenáročná

Ďalšou z predností, ktorou sa hliníkové vchodové dvere pýšia, je ich nenáročná údržba. Povedzme si pravdu, že v panelákoch je často s údržbou spoločných priestorov problém. Len málokedy sa nájde niekto z vlastníkov bytov, ktorý by sa o údržbu spoločných priestorov staral dobrovoľne (ak to samozrejme nemá zaplatené). Aj preto sú hliníkové dvere dobrou voľbou. Stačí ich jednoducho vyčistiť, napríklad aj v rámci bežného upratovania chodby.

Životnosť hliníkových dverí sa ráta na desaťročia

Výmena vstupnej brány v obytnom dome sa zvyčajne uskutočňuje raz za dlhú dobu. Aj preto je potrebné vybrať vchodové dvere, ktoré vydržia naozaj dlho. Hliníkové dvere sú svojou životnosťou neprekonateľné. Slúžiť budú iste viac ako päťdesiat rokov.

Hliníkových dverí sa nemusíte obávať ani pokiaľ ide o dizajn. Nemusia totiž byť len šedé! Sú vyrábané v rôznych dekoroch a farbách. Jednoducho ich teda zladíte k fasáde vášho paneláku.

 

You may also like