Home Dom, byt, záhrada Kedy je správny čas postaviť záhradný domček alebo altánok?

Kedy je správny čas postaviť záhradný domček alebo altánok?

by spravca

Určite ste sa už veľakrát zamysleli nad tým, aké by to bolo super mať na záhrade domček alebo altánok. Okrem toho, že sú to malé funkčné stavby, tak majú aj estetický rozmer. Dnes je na trhu veľa rôznych malých stavieb, ktoré skrášlia záhradu. Alebo si môžete domček či altánok postaviť sami. Kladiete si otázku, že kedy je najvhodnejší čas?

Čas na postavenie drevených domčekov alebo altánkov nie je vyhradený. Okrem zimy neexistuje obdobie, kedy by sa to nedalo. Či na jar, leto alebo jeseň, vždy je obdobie, kedy je možné začať so stavbou. Počasie by však nemalo byť nijakým spôsobom extrémne. Nemalo by byť príliš vlhko, ale ani horúco. Dôležité je však zvážiť svoje možnosti a schopnosti. Ak nie ste dostatočne zdatný kutil, tak sa radšej poraďte s odborníkom alebo si drevené domčeky kúpte. Drevené altánky a domčeky sú jednoduché malé stavby, ktoré vám kvalitná firma postaví už v priebehu jedného dňa. Tím odborníkov zároveň pozná všetky legislatívne obmedzenia pri výstavbe. Pri zvažovaní o výstavbe majte na mysli podkladovú plochu a to, do akej miery chcete mať drevené domčeky zateplené.

Prečo si stavať drevené altánky?

Drevené altánky patria poslednú dobu k veľmi obľúbeným. Je tomu najmä z dôvodu kombinácie funkčnosti, ale najmä estetiky. Vytvoria z vašej záhrady romantické miesto, ktoré je ideálne na oddych. Nejeden sused by vám závidel. Ak teda hľadáte kus estetiky a dizajnu, tak si určite postavte altánok!

Ďalšie dôvody môžu byť:

  • Ak chcete skrášliť vašu záhradu
  • Ak potrebujete miesto, kam sa posadíte s rodinou či priateľmi
  • Ak nechcete mať oslavy vo svojom dome (ušetríte tým zbytočné upratovanie)
  • Ak potrebujete miesto na vlastný relax
  • Ak sa potrebujete ukryť pred teplom alebo dažďom počas grilovačky na záhrade

Prečo si stavať drevené domčeky?

Drevené domčeky sú síce veľmi pekné, ale tu prevažuje funkcionalita nad dizajnom. Môžete ich využiť ako priestor na odkladanie prakticky hocičoho. To ale neznamená, že ho napríklad nemôžete využiť na krátkodobé ubytovanie hostí. Dôvodov je však viac:

  • Ak sa vám náradie povaľuje všade po záhrade
  • Ak nemáte kde presádzať rastliny
  • Ak nemáte miesto, kde zazimujete záhradný nábytok
  • Ak potrebujete svoj kutilovský priestor
  • Ak potrebujete jednoduchú stavbu za rozumnú cenu

 

Tak už viete, pre akú stavbu sa rozhodnete tento rok?

You may also like