Home Dom, byt, záhrada Prečo je dôležité mať koberec skutočne čistý?

Prečo je dôležité mať koberec skutočne čistý?

by spravca
Prečo je dôležité mať koberec skutočne čistý?

Ľudia sa dajú ľahko oklamať zdaním.

Vidieť je to v prípade, že ide o stav našich kobercov. Všimneme si škvrny, jasné. Povrch ale rozpráva iba časť príbehu.

Faktom je, že, že keby ste mali najmenšiu predstavu o tom, aké škaredé veci sú vo vašom koberci, pravdepodobne by ste hneď teraz začali hĺbkovo čistiť.

Málokto mimo odvetvia čistenia kobercov vie o tom, aké znečistené môžu byť koberce.

Pravdou je, že väčšina kobercov poskytuje živnú pôdu pre najrôznejšie malé príšerky. To platí bez ohľadu na umiestnenie. Koberce pre domácnosti aj pre obchodné účely sú ohrozené.

Tu je niekoľko faktov, ktoré by vás mohli prekvapiť .

Koberec má silnú schopnosť viazať na seba nečistoty. Až tak, že hmotnosť koberca vie narásť až 4-násobne. Na jednej strane je to dobrá správa – vo vzduchu je menej nečistôt. Na druhej strane táto vlastnosť koberca predstavuje časovanú bombu. Ak podceníte pravidelné čistenie, špina sa hromadí a naopak, môže sa uvoľniť do priestoru. A tu už nastáva problém pre alergikov a ľudí citlivých na prach.

Keď sme ešte pri tej čistotu vzduchu. Kvalita ovzdušia v domácnosti je 8-10x horšia ako napríklad v záhrade. Čím viac času trávite vo vnútri, tým dlhšie dýchate nekvalitný vzduch. Tomu sa dá vyhnúť pravidelným čistením kobercov.

Kancelársky koberec dostáva každý deň zabrať. Priemerne je kancelársky koberec znečistenejší o 500% v porovnaní s tým, po ktorom chodíte v domácnosti.

Vrátime sa k tým drobným potvorkám, ktoré sme spomínali. Vlastnosti koberca, živná pôda v podobe rôznych organických zvyškov a nedostatočné čistenie má za následok jediné – koberec je 5-hviezdičkovým  hotelom s plnou penziou pre roztoče a baktérie.

Na ploche veľkej asi ako 2 euromince by ste mohli objaviť približne 200 000 baktérií. To je asi 4 000-krát viac ako vaša toaleta. Kolónia prekvitá.

Kvalitné tepovanie predstavuje  mimoriadne účinnú metódu boja. Okrem viditeľnej špiny a aj neviditeľných návštevníkov sa zbavíte aj nepríjemného zápachu, ktorý môže vychádzať zo zanedbaného koberca.

You may also like