Home Dom, byt, záhrada Hliníkové okná a dvere nemajú konkurenciu!

Hliníkové okná a dvere nemajú konkurenciu!

by spravca

Pre niekoho, kto chce zvýšiť úroveň bezpečnosti a zároveň siahnuť po nadčasovom kúsku, hliník je tá pravá voľba! V skutočnosti, vďaka výbornému spracovaniu, ktoré si „prešlo“ už desaťročiami, nová technológia hliníkových okien i dverí je neuveriteľne ľahká, no zároveň pevná, odolná, ľahko udržiavateľná. Pýtate sa, kvôli čomu je hliník tak obľúbený? Môže za to najmä vynikajúca pevnosť, bezúdržbovosť, nadčasový vzhľad, ale i šetrnosť k životnému prostrediu.

Neprekonateľná pevnosť

Vďaka pevnosti hliníka si hliníkové oknáhliníkové dvere vyžadujú menej materiálu umiestneného v ráme na uchytenie skla. Hladké prevedenie hliníkových okien a dverí ponúka jasný výhľad do exteriéru, čo zaručuje, že panorámy budú mať vedúcu úlohu. Ak ste zástancom prirodzeného svetla, milujete svetlé priestory a zároveň ste rozhodnutý, že investovať do okien a dverí sa oplatí, v tom prípade by to mal byť hliník.

Dvere sú robustné, odolné a ľahko sa udržiavajú

Vedeli ste, že hliník nie je ovplyvnený ultrafialovými lúčmi, nehnije, nehrdzavie a dokonca sa ani neohýba? Okrem toho je takmer bezúdržbový, čo znamená, že vám postačí čistá voda a jemný saponát. Ďalej treba spomenúť, že hliník je schopný zvládať vlhkosť, zrážky a zároveň aj silné slnečné svetlo. Keďže je ohňovzdorný, ponúka väčšiu bezpečnosť v porovnaní s inými materiálmi, čo rozhodne stojí za zváženie.

Šetrný k životnému prostrediu

Proces recyklácie hliníka si vyžaduje iba 5% pôvodnej energie spotrebovanej na jeho výrobu, čo znamená, že je oveľa šetrnejší k životnému prostrediu ako akýkoľvek iný stavebný materiál. Tak čo poviete, budú hliníkové vchodové dvere či okná súčasťou aj vašej domácnosti? Ak vám záleží na prvotriednej bezpečnosti, výbornej životnosti, neodolateľnému vzhľadu a koniec koncov zdravom životnom prostredí, tak jednoznačne by mali byť!

 

You may also like