Home Zdravie, krása životný štýl Akú vírivku zvoliť – mobilnú alebo pevnú?

Akú vírivku zvoliť – mobilnú alebo pevnú?

by spravca

Stále viac ľudí si doma zariaďuje vlastné domáce wellness, čoho součásťou je aj vírivá vaňa. Vírivka v dnešnej dobe neni výsadou bohatých. V mnohých domácnostiach nahradzuje klasický bazén a na trhu sú i nafukovacie vírivky, které sa od pevných líšia predovšetkým nižšími  nákladmi a mobilitou.

Výkonné pevné vírivky majú dlhú životnosť

Vyberáte si vírivku, ktorú chcete mať na svojej záhrade či terase niekoľko rokov, určite sa vám vyplatí investovať do pevnej vírivky. Na trhu nájdete malé modely pre 2 osoby, ale tiež väčšie, kde sa pohodlno vojde až 6 osôb. Môžu byť rohové, štvorcové alebo kruhové. Pii výbere vírivky si najskôr musíte uvedomiť, kam ju umiestnite. Vírivé vane potrebujú určitú stavebnú pripravenosť. Môžete ich mať na záhrade, terase, zimnej záhrade, ale aj v kúpelni miesto vane. Pokiaľ ju umiestňujete v exteriéri, je nutné overiť si nosnosť podkladu u statika.

Cena vírivky sa bude odvíjať od použitých materiálov, počtu hydromasážnych a vzduchových trysiek, prítomnosti ozonátora, druhu filtrácie, výkonu atď. Najlecnejšiu pevnú vírivku Virivka Plug & Play 5 s 10 ročnou zárukou na skelet si zriadite za 3 990 EUR. Vírivé vane si môžte užívať celoročne.

Vírivky môžete mať posadené nad zemou, čiastočnealebo úplne zapustené v zemi. Pokiaľ nie ste obmedzený priestorom a chcete kombinovať plávnie s hydromasážou, tak si zriaďte tzv. Swim Spa bazén. Za jednu cenu získate vírivku i bazén, v ktorom môžte cvičiť.

Lacnejšia varianta – nafukovacie vírivky

Mobilné nafukovacie vírivky MSpa sú cenovo priaznivejšie. Najčastejšie ponúkajú vzduchové trysky pre perličkovú kúpeľ. Niektoré lepšie modely majú tiež hydromasážne trysky. Ich výhodou je veľmi ľahká inštalácia. Majú samonafukovaciu funkciu, takže ich stačí pripojiť k zdroju a oni sa sami nafúknu. Vírivky MSpa majú patentovanú štruktúru vzduchových komôr, vďaka ktorým je ich obvod veľmi stabilný, dokonca si môžete sadnúť na hranu vírivky, ani by s zrútila. Na trhu sú kruhové aj štvorcové tvary. Výber designu a farieb je tiež veľmi pestrý.

Nafukovacie vírivky môžete mať na záhrade celý rok, alebo ich na jeseň vypustiť, vysušiť, zbaliť do krabice a uschovať. Ich životnosť je nižšia než u pevných vírivek, ale zato sa dajú sťahovať kedykoľvek a kamkoľvek potrebujete. Môžete si ich teda zobrať zo sebou na chalupu, alebo v priebehu sezóny meniť polohu vírivky na záhrade. Najlacnejší model zriadite za necelých 460 EUR. Pokiaľ máte dostatok priestoru, je lepšie zainvestovať do pevnej vírivky, ktorá pri porovnaní s nafukovacími ponúka viacej pohodlia. K dispozícii má miestana sedenie či ležanie. U pevných vírivek nájdete viacej  hydromasážnych trysiek s regulovateľným tlakom. Pokiaľ z akéhokoľvek dôvodu pevnú vírivku mať nemôžete, zkuste mobilnú vírivku, ktorá má jednoduchšiu inštaláciu a nižšiu zriaďovaciu cenu.

Ak už si vyberiete pevnú alebo nafukovaciu vírivku, určite nebudete ľutovať. Jednak vám prinesie rovnaké potešenie ako bazén, naviac vás poriadne namasíruje, podporí váš krvný obeh a celá rodina si v nej užije veľa zábavy.

Špecialita na záver – estonské drevené kade

Pre fajnšmekrov existuje tiež pravá fínska kúpeľ tzv. kúpacie kade alebo hot tub. Kade pripomínajú kúpací sud, nepoužíva sa v nich chémia pre úpravu vody a vytápa sa kamnami na drevo. Sú štýlovým doplnkom na záhradu a predstavujú prírodné kúpanie, ktoré si môžu užívať aj ľudia s citlivou kožou.  Šú vhodné pre jednu a viac osôb.

You may also like