Home Zdravie, krása životný štýl Vyberáme stoličku do firmy

Vyberáme stoličku do firmy

by spravca

Ak vyberáme stoličky do našej firmy, rozhodne to nekončí pri výbere tej kancelárskej. Potrebujete niekam usadiť obchodných partnerov či dôležitých hostí? Vybavujete zasadaciu miestnosť alebo jedáleň? Alebo snáď čakáreň? Prečítajte si nášho malého sprievodcu svetom sedacieho nábytku a nemusíte sa báť, že vám niečo unikne.

vyberame_1Vybavujeme kanceláriu

Výber kancelárskeho kresla je vo väčšine prípadov vec, na ktorej by ste si mali dať najviac záležať. Ak trávite väčšinu pracovného dňa prácou za počítačom, teda sedením v kancelárskom kresle, venujte jeho výberu zvýšenú pozornosť. Správne kancelárske kreslo by malo byť ergonomicky tvarované, malo by byť polohovateľné a malo by v sebe mať zabudovaný synchrónny mechanizmus. Ideálne je doplniť si výbavu o niektoré zo zdravotných kresiel či stoličiek. Tie vám pomôžu rozhýbať telo a precvičiť stuhnuté svalstvo.

Ak vo vašej kancelárii prijímate návštevy, je vhodné ich usadiť na pohodlnejšie miesto než je to na druhom konci vášho pracovného stola. Pre tieto príležitosti sa poobzerajte po sedacích súpravách. Je rozhodne lepšie vsadiť na súpravu, než kupovať jednotlivé kusy, teda stolík, kreslá a prípadne gauč, osobite. Môže sa totiž stať, že k sebe nebudú tak úplne sedieť a zbytočne by to zhoršovalo celkový dojem z vašej kancelárie. Samozrejme zvoľte taký, ktorý sa bude celkovo hodiť ku štýlu a farebnému prevedení vašej kancelárie.

Jedálne a konferenčné miestnosti

vyberame_2Ak vybavujete jedáleň, mali by ste myslieť na to, že je to miesto, kde si zamestnanci na chvíľu oddýchnu a naberú nové sily. Mali by sa tam preto cítiť maximálne príjemne. Či už drevené, alebo plastové stoličky, vždy by sa na nich malo sedieť pohodlne a mali by či už veľkosťou, tak svojou výškou sedieť k jedálenskému stolu. Veľmi príjemné sú drevené stoličky s pohodlným polstrovaním, aj keď z hľadiska hygieny sú ideálnejšie stoličky plastové. Dajú sa totiž veľmi ľahko umyť.

Konferenčné stoličky sú tiež kapitola sama o sebe a oplatí sa ich výber nepodceniť. Snáď každému z nás sa stalo, že sme sedeli na niekoľkohodinovom školení na stoličkách, ktoré skôr než konferenčné stoličky pripomínali mučiace kreslo. Toto je oblasť na ktorej sa často šetrí. Výsledkom sú potom absolútne nevhodné stoličky, na ktorých sa cíti človek presedený už po 20 minútach a o adekvátnej podpere chrbta môže jedine tak snívať. Ak svojich zamestnancov školíte a chcete, aby si zo školenia odniesli čo najviac, doprajte im pohodlné stoličky. Ich pozornosť bude smerovať k výkladu a nie k neustálemu striedaniu polôh.

To isté platí aj pri výbere stoličiek do zasadacích miestností. Chcete aby vaši zamestnanci či kolegovia na porade prichádzali so skvelými nápadmi? Nenechajte ich sedieť na nepohodlných konferenčných stoličkách.

Niečo pre čakajúcich

vyberame_3Máte ordináciu, alebo sa vo vašej firme čaká na odbavenie? Určite nechcete nechať vašich zákazníkov čakať postojačky. Vybavte vašu čakáreň lavicami. Lavice obsahujú rôzny počet miest v rade. Ich výhodou oproti takému istému počtu miest na sedenie na stoličkách je to, že šetria miesto. Príjemné je však aj to, že sa plocha pod nimi o veľa ľahšie umýva.

V dnešnej dobe trávime sedením naozaj veľa času. Či už je to v kancelárii pred počítačom, na schôdzkach či na školení, všade oceníme to, keď sa nám sedí pohodlne. Sedací nábytok preto vyberajte tak, aby bol čo najviac pohodlný. Celkový dobrý pocit ešte dokreslí to, ak bude tento druh nábytku ladiť so zvyškom miestnosti. Myslite preto na funkčnosť, nezabúdajte však aj na estetiku.

You may also like