Home Zdravie, krása životný štýl Ako šperky kombinovať, no neprekombinovať?

Ako šperky kombinovať, no neprekombinovať?

by spravca

Možno aj Vám doma už dlhšie leží krásny prsteň z bieleho zlata s veľkým briliantom, ktorý však príliš nenosíte. Lebo možno celkom presne neviete, kam a k čomu sa hodí…

Je čas zahodiť prehnané obavy a naučiť sa Vaše šperky správne a bez strachu z gýču kombinovať!

Vrstvite, vrstvite… aj šperky!

Áno, stále platí, aj pokiaľ ide o drahé šperky zo zlata, že menej je viac, avšak to ešte neznamená, že je nutné nosiť len jeden prsteň či náramok. Vrstvenie je dovolené, aj pokiaľ ide o šperky, iba je treba vedieť, ako na to.

Najdôležitejšia rada znie: Ak vrstviť šperky, tak sa vždy zamerajme na jeden druh šperku, a teda na náhrdelníky, náramky či prstene. Následne už smelo do toho, skvelé totiž je, že pri vrstvení môžeme využiť nielen rôzne štýly šperkov, ale tiež šperky rôznej dĺžky, tvarov či veľkostí. Stručne a jasne, koľko rôznotvarých náramkov či prsteňov sa Vám podarí skombinovať, tým jedinečnejší výsledok na Vašich rukách vznikne.

Čaro drahých kameňov

Rôzne odtiene zlata dokopy? Áno. Rozmanité tvary či dĺžky náramkov? Prečo nie?

Ale čo dohromady nikdy nepôjde, sú lacné atrapy drahých kameňov a pravé drahokamy. Každopádne drahých kameňov sa rozhodne nebojte, presne naopak! Dajú sa skvelo kombinovať ako so žltým či bielym, tak s trendy ružovým zlatom, prípadne si vyberte štýlové obrúčky v kombinovanom zlate či nádherné zásnubné prstene s briliantom. Len nech sú to všetko šperky v prvotriednej kvalite, na to dbajte predovšetkým!

Správna kombinácia oblečenia a vhodných šperkov

Nie ku všetkým outfitom sa hodí každý šperk, hoci je náš najobľúbenejší. Kým sú typy outfitov, ktoré ani žiaden šperk nepotrebujú, lebo sú dostatočne výrazné, iným kúskom sa oživenie v podobe krásneho náramku či zlatej retiazky rozhodne hodí.

Ak si teda oblečiete top s výstrihom do véčka, prípadne máte ramená celkom odhalené, pokojne siahnite hoci aj po vrstvenom náhrdelníku. Naopak, ku klasickému roláku sa zasa hodí skôr masívnejší prsteň, náramok alebo luxusné zlaté hodinky.

V každom prípade kombinujte, rôzne šperky, ich rozmanité odtiene, tvary, s kamienkami či bez drahokamov, k šatám i ležérnejším outfitom, všetko najmä vkusne a s dôrazom na Váš osobitý štýl. Aj ten najhorúcejší módny trend sa totiž minie účinku, ak mu v prvom rade neuveríte Vy sami a neostanete za každých okolností “svoji”.

 

You may also like