Home Stavebníctvo a remeslá Ako vybrať odolné pneumatiky pre úžitkové vozidlá

Ako vybrať odolné pneumatiky pre úžitkové vozidlá

by spravca

Vyberať pneumatiky na dodávku nie je také jednoduché, ako v prípade klasického osobného vozidla, preto by ste mali vedieť, ako postupovať a čo sledovať. Prihliadať treba na spĺňajúce kritériá tak, aby ste si boli istý, že ste vybrali to najlepšie, čo trh ponúka.

Vždy sa riaďte podľa týchto informácií

Nie je ničím výnimočným, že každý druh vozidla potrebuje úplne iné pneumatiky, ktoré mu sadnú. Preto máme na trhu rôzne druhy pneumatík a to pre osobné autá, úžitkové, rezervné pneumatiky, pre SUV a iné. Úžitkové pneumatiky sa využívajú na dodávky a nákladné autá, pričom môže ísť aj o karavany, ľahké nákladné vozidlá alebo klasické komerčné dodávky využívajúce na pracovné účely. Pri zohľadňovaní parametrov je veľmi dobrým pomocníkom označenie pneumatík v podobe štítkov, ktoré sa nachádzajú na bočnici alebo v technickom preukaze. Toto označenie nám prináša veľké množstvo informácií, ktoré mnohí motoristi prehliadajú, no to je chybou. Kým v minulosti štítky neboli až také dôležité, v dnešnej dobe sú veľkým pomocníkov vo svojom obore. Dôvodom je napríklad aj ich neustála aktualizácia o rôzny typ informácií,  kde sa vodiči dozvedia zaujímavé informácie.

Posledné aktualizovanie tohto označenia, ktoré začne platiť v roku 2021 prinesie napríklad informácie o vplyve na spotrebu, čo je pri kúpe pneumatík jedným z rozhodujúcich faktorov nejdeného spotrebiteľa. Rozdielnym znakom v porovnaní s pneumatikami pre osobné vozidlá je napríklad výška resp. profilové číslo, pre ktoré nie je možné tieto zimné alebo letné pneumatiky využiť na inom type vozidiel. Ak sa teda chystáte kupovať novú sadu pneumatík pre úžitkové vozidlá, poriadne si naštudujte, čo všetko treba vedieť.

Inšpirujte sa od odborníkov

Veľmi dobrým riešením, ako sa pri výbere nepomýliť je aj pomoc odborníkov. Ak sa pri kúpe pneumatík nechcete riadiť len podľa ceny a rozmerov, výborným pomocníkom sú testy pneumatík, ktoré každý rok vykonávajú renomované magazíny. Tie sú nezávislé, takže motoristom poskytujú dôležité informácie o aktuálnych novinkách, ale aj predávaných výrobkoch. Vďaka nim sa aj človek, ktorý sa do pneumatík veľmi nerozumie, dokáže rozhodnúť pre tie najlepšie letné pneumatiky, ktoré splnia všetko, čo očakáva. Zohľadniť pri výbere treba aj sezónnosť, pretože v zime by ste asi ťažko mohli jazdiť na letných gumách. Ak sa nechcete pri kúpe popáliť, odporúčame využiť pomoc niekoho, kto má s nákupom pneumatík na úžitkové vozidlá skúsenosti. Predídete tak nielen veľkej strate času, ale možno aj strate financií.

You may also like