Home Stavebníctvo a remeslá Na čo by ste nemali zabudnúť pri zariaďovaní skladových priestorov?

Na čo by ste nemali zabudnúť pri zariaďovaní skladových priestorov?

by spravca

Aby sklad fungoval, musí mať správne zariadenie, stroje a tých najlepších zamestnancov, ktorí budú dbať o správny chod. Pre tých, ktorí ešte nemajú skúsenosti so zariaďovaním skladu, prinášame zoznam toho najpodstatnejšieho. Nemali by ste zabudnúť na skladové regály, vysokozdvižné vozíky  a otoč na vysokozdvižný vozík. Kde zoženiete tie najlepšie regály, vozíky a otoč na vysokozdvižné vozíky?

 

Bez skladových regáloch nemôže fungovať žiaden sklad

 

Viete si predstaviť sklad bez skladových regálov? Veríme, že určite nie. Sklad bez regálov nemôže fungovať. Predstavte si ten bordel, ktorý by tam bol keby ste tam nemali značkové skladové regály, ktoré by vydržali bársakú váhu. Ak chcete, aby vaša firma prosperovala, zabezpečte skladové regály do skladových priestorov. Jungheinrich sa môže pochváliť tými najlepšími. Nechajte si vypracovať projekt, v ktorom vám táto firma sama navrhne aký skladový systém a regále by ste mali použiť. Stavte na dlhoročné skúsenosti s projektovaním skladových priestorov. Budete nadmieru spokojní.

 

Vozíky, ktoré vám budú prepravovať materiál

 

Potrebujete prepraviť materiál na druhú stranu skladu? Na to sa vám dokonale hodí vysokozdvižný prepravný vozík. Ak chcete ušetriť zopár eur, skúste si vyberať repasované jazdené vozíky, ktoré prešli rôznymi kontrolami. Môžu byť opäť zahrnuté do pracovného procesu. Okrem zariadenia nezabúdajte aj na stroje, ktoré vám uľahčia výrobu a skladovanie materiálu a výrobkov.

 

Otočné vidlice na lepšiu manipuláciu

 

Okrem kvalitných bezpečných jazdených vozíkov by mali byť v sklade aj otočné vidlice. Načo slúžia otočné vidlice? Budú aj pre vás výhodné? Slúžia na zlepšenie manipulácie s materiálom v sklade. Každý jeden podnikateľ, ktorý má skladové priestory a predáva výrobky väčších rozmerov, určite ocení otoče na vysokozdvižné vozíky.

You may also like