Home Zdravie, krása životný štýl Biele zuby vďaka týmto osvedčeným trikom!

Biele zuby vďaka týmto osvedčeným trikom!

by spravca

Zuby biele ako perličky. Kto z nás by nechcel mať dokonalý chrup? Túži po ňom asi naozaj každý, kto sa nepýši zrovna dokonalým a žiarivým úsmevom. Spôsobov, ako mať nádherne biele zuby je v dnešnej dobe už dosť, no ktoré „domáce“ rady sú naozaj účinné?

Kokosový olej

Kokosový olej sa v starostlivosti o dutinu ústnu osvedčil ako veľmi efektívny. Po klasickom očistení zubov zubnou kefkou, naneste menšiu vrstvu oleja na kefku a zuby si ním jemne očistíte. Olejom si môžete jemne pomasírovať ďasná i pery a uvidíte ten rozdiel! Pri pravidelnom užívaní dôjde k čiastočnému vybieleniu chrupu, ďasná budú zdravšie a vaše pery budú jemné. Nedá sa to však porovnať s profesionálnym bielením zubov, ktorý by ste mohli absolvovať u zubára, ale tento spôsob bielenia neničí sklovinu. Dokonca upokojí podráždené ďasná, a to si pokojne kokosový olej môžete na zuby naniesť aj každý deň.

Jahody

Jahody sú úžasné, a to nielen na jedenie, ale aj na bielenie zubov. Obsahujú kyselinu jablčnú, ktorá dokáže odstrániť pigmentáciu z povrchu zubov. Ak chcete zvýšiť účinky jahôd, môžete si rozkrojenou jahodou zuby pravidelne potierať a následne si ústa vypláchnuť vodou. Výsledok je viditeľný po niekoľkých týždňoch potierania a skvelou správou je, že vaša sklovina ostane nepoškodená!

Zabudnite na sódu

Sóda je jedna z najobľúbenejších metód bielenia zubov, a to najmä z toho dôvodu, že je lacná a výsledky môžete vidieť už po prvom raze. Nenechajte sa ňou však zlákať! Je veľmi nebezpečná pre sklovinu, ba dokonca až agresívna. Môže vám teda spôsobiť problémy, a to vám za to určite nestojí.

FOTO: © Igor Mojzes / Dollar Photo Club

You may also like