Home Zdravie, krása životný štýl Chcete byť zdravšia? Vyskúšajte tieto 4 triky na zdravie a krásu!

Chcete byť zdravšia? Vyskúšajte tieto 4 triky na zdravie a krásu!

by spravca

Všimli ste si, akí ľudia sú v stredomorských národoch uvoľnení a hlavne fit? Milujú pohyb, jedlo a poobedné siesty. Títo ľudia sú známi najmä vďaka pôžitkárstvu a zároveň i vďaka kondícií, ktorá im zlepšuje celkové zdravie.

Probiotiká

Probiotiká sú živé organizmy, ktoré sa starajú o zdravie a správne fungovanie našich čriev. Zabraňujú tiež premnoženiu škodlivých baktérií v črevách a naopak, podporujú rast a aktivitu tých prospešných. Ide však o veľmi zdĺhavý proces, pretože práve v črevách sa nachádza až 80% našej imunity. Jedným z prírodných zdrojov probiotík sú mliečne výrobky, a to najmä biele jogurty či kefírové mlieko. Aj grécky jogurt, ktorý je známy v Grécku, je proste klasika, ktorá je pre naše telo priam zázračná.

Pohyb

Gréci milujú pohyb, a to aj napriek ich pokojnému životu. Veď nie nadarmo je Grécko miestom slávnych olympijských hier. Obyvatelia milujú najmä turistiku do hôr, kde sa môžu dokonale odreagovať, nadýchať sa čerstvého vzduchu a zároveň si i zlepšiť kondíciu. Pokiaľ nie ste zástancom behu či plávania, vyskúšajte dlhšiu prechádzku či turistiku do našich krásnych hôr. Možno budete mať potom ešte dva dni svalovicu, no stojí to za to!

Zdravé tuky

Tuky nemusia byť len zlé, ako si možno niektorí myslia. Nenasýtené tuky, ktoré obsahuje práve stredomorská strava, pomáha znižovať cholesterol a chráni organizmus pred chorobami srdca. Hlavným zdrojom týchto tukov sú najmä ryby, avokádo, orechy, semiačka či olivový olej.

Rituálny prístup k strave

Jedlo je pre Grékov nevyhnutnou záležitosťou k spokojnému a kvalitnému životu. Milujú ho naplno, veď sa niet čomu čudovať. Grécky šalát či grécky gyros sú špeciality, ktoré milujú snáď ľudia na celom svete. Jedlo si však treba vychutnávať, jesť pomaly a hlavne v kľude!

 

FOTO: © Antonioguillem / Dollar Photo Club

You may also like

Leave a Comment