Home Technika a internet Nočné videnie pre Váš smartfón

Nočné videnie pre Váš smartfón

by spravca

Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou. Dynamický vývoj mobilných aplikácií a informačných technológií so sebou prináša spájanie donedávna ešte nesúvisiacich technológií. Kým pred časom slúžil mobilný telefón len na telefonovanie, potom na smskovani, zrazu sa z neho stal výkonný fotoaparát s kamerou schopný pripojiť sa na internet a onedlho bude schopný dokonca vidieť v noci.

Na nedávnej výstave IFA v Berlíne bol predstavený projekt Snooperscope, ktorý prináša unikátnu bezdrôtovú kameru s nočným videním pre Váš smartfón či tablet. Táto moderná vychytávka disponuje nočným videním a to vďaka zabudovaným infračerveným diódam s dosahom až 10 metrov, vďaka ktorým dokáže vytvoriť obraz bez akéhokoľvek zdroja viditeľného svetla. Na Váš mobil sa pripája pomocou wifi a pomocou mobilnej aplikácie vidíte na obrazovke vášho smartfónu obraz z nočného videnia.

Rýchly vývoj mobilných technológií, ktorý so sebou nesie intenzívnu miniaturizáciu takmer všetkého pravdepodobne prinesie aj smartfóny so zabudovaným nočným videním. Veď už dnes je nočné videnie bežnou súčasťou kamerových systémov či niektorých luxusnejšie ladených automobilov najmä z dielne nemeckých značiek.

Snooperscope je dôkazom toho, že mobilné telefóny sa dnes na hony vzdialili svojmu pôvodnému účelu – telefonovaniu, ktoré sa stalo už len jednou z množstva funkcií smartfónu. Vďaka vývoju takýchto zariadení a tvorbe mobilných aplikácií sa zo smartfónu môže pomaly stať čokoľvek.

You may also like