Home Zdravie, krása životný štýl Slabá erekcia – zdravotný problém, ktorý sa dá vyriešiť

Slabá erekcia – zdravotný problém, ktorý sa dá vyriešiť

by spravca

Slabá erekcia je strašiakom miliónov mužov na celom svete. Je to veľmi citlivá téma a preto je potrebné nájsť ten správny a citlivý spôsob ako spraviť prvý krok v jej riešení. Muži sa častokrát hanbia a tvrdia, že žiadny problém nemajú, alebo, že sú len pod veľkým stresom. Pokiaľ sa však niečo takéto vyskytuje častejšie problém môže byť závažnejší a je potrebné ho riešiť. Dôvodov tohto problému môže byť niekoľko. V niektorých prípadoch to môže byť spôsobené aj vekom, keďže po štyridsiatke až každý druhý muž má skúsenosti so slabou erekciou. Pôvodom môžu byť aj fyzické problémy ako cukrovka alebo obezita. Iba malé percento mužov má slabú erekciu kvôli psychickému stavu. Slabá erekcia ktorej dôvodom je psychický stav sa objavuje najmä v prípade mladých mužov vo veku 20 až 30 rokov. V takomto prípade mnohokrát postačí zmena životného štýlu ako skoncovanie s pitím, fajčením, zapojiť viac pohybu a taktiež viac odpočívať. Problémy s erekciou v sebe však môžu skrývať aj nejaké závažnejšie ochorenie. Preto je potrebné dať svoju hanblivosť bokom a poradiť sa s odborníkom, keďže dobrá erekcia je ukazovateľom mužského zdravia.

Medzi hlavné rizikové faktory patria: nadváha, fajčenie, alkohol, stres, nezdravý spôsob života, cukrovka, zvýšený tlak krvi, vysoký cholesterol či choroba prostaty. Okrem problémov s erekciou sa u mužov stretávame aj s problémom ejakulácie. Okrem predčasnej ejakulácie sa môžeme stretnúť s problémom tzv. žiadnej ejakulácie. Keďže starší muži nad 40 rokov zvyčajne ejakuláciu ani erekciu častokrát nedosiahnu vôbec.

Všetko sú to však problémy na ktoré existuje riešenie. Ak nepomôže zmena životného štýlu, môžete vyskúčať pomoc vo forme rôznych prípravkov ktoré sa vyrábajú aj na prírodnej báze a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Dôležité je navštíviť lekára, ktorý v prvom rade nájde príčinu a určí ďaľšie kroky.

Ak problémy s erekciou momentálne nemáte netreba sa tváriť, že sa vás to netýka, ale žiť štýlom, ktorý týmto problémom zabráni. Je dôležité aby ste konzumovali zdravé potraviny a mali pestrý jedálníček, naučili sa zvládať stresové situácie a ako sme už niekoľkokrát spomenuli pravidelne športovali. Pretože práve šport vám rozprúdi krv a ako vieme slabá erekcia je spôsobená nedostatočným prekrvením ciev v oblasti penisu.

You may also like