Home Zdravie, krása životný štýl Všetko podstatné o výbere pánskej mikiny!

Všetko podstatné o výbere pánskej mikiny!

by spravca

Mikiny sú dnes bez preháňania jedným zo základných kúskov pánskeho šatníka. Tušíte však, kde sa obľúbené mikiny nielen pre pánov vlastne vzali a ako odlíšite trendy mikinu od tej, čo už má najlepšie časy za sebou?

Mikina moja každodenná
Ruku na srdce, ktorý kúsok vo Vašej skrini by ste nedali ani za nič? Bol by to čierny zimný kabát alebo klasické džínsy? Väčšina chlapov bez mučenia priznáva, že ak by si museli vybrať len jednu-jedinú vec, bola by to práve mikina. Nie, v konkurencii s týmto vždy trendovým a praktickým kúskom by neobstáli ani pohodlné kraťasy a šortky na leto, ba ani to nové tričko s potlačou.
Od čias, čo sa mikina dostala medzi pospolitý ľud, však prešla dlhú cestu. Možno si niektorí z Vás ešte spomenú na svoju prvú mikinu. Zďaleka sa nechytala na dnešné štýlové kúsky v rôznych farbách a strihoch, boli ste vďační aj za obyčajnú mikinu, ktorú ste si svojpomocne prefarbili, prípadne tí šikovnejší aj prešili. Áno, mikina bola skutočne pôvodne určená na prácu v továrňach, neskôr slúžila prednostne ako športový odev a až posledné desaťročia sa rozmohla natoľko, že si bez nej nevie predstaviť svoj život snáď žiaden chlap.

Mikiny dokážu v pánskom šatníku zázraky
Keď vynecháme športovú históriu mikiny a pozrieme sa na jej použitie v klasickom pánskom šatníku, prvé, čo mikina vytlačila, boli pánske svetre. Dnes však mikina dokonalo nahradí aj prechodnú bundu či kabát. Vďaka prvotriednym materiálom, ktoré dokonale zahrejú, sú príjemné a skvelo sa nosia, je tak mikina doslova vždy a všade prítomná.

Aká je tá Vaša obľúbená mikina?

You may also like