Home Zdravie, krása životný štýl Zbavte sa zbytočnej chémie a vyskúšajte prírodnú kozmetiku

Zbavte sa zbytočnej chémie a vyskúšajte prírodnú kozmetiku

by spravca

Zvlášť dámy používajú denne niekoľko kozmetických produktov, čo pri celoživotnom používaní a striedaní robí celkom veľkú zmes škodlivín. Zamýšľali ste sa už nad tým, koľko chemických zložiek sa vám takto dostáva do tela?

Áno, kozmetika slúži na očistu a skrášlenie tela i tváre, avšak nie je už potrebné sa držať len tej, ktorá obsahuje škodlivé parabény, konzervanty či farbivá. Dnes už nájdete mnoho značiek certifikovanej prírodnej kozmetiky, ktorá pleť udržiava bez škodlivín. Doprajte si tú najlepšiu starostlivosť aj pre problémovú pleť.

Prečo by však malo ísť o certifikovanú prírodnú kozmetiku? Pretože nie všetko, čo sa tvári ako stopercentne bio, také aj naozaj je. Ak si je výrobca vedomý svojích kvalít, nerobí mu žiaden problém nechať si svoju značku certifikovať. Proces certifikácie spoločnosť nič nestojí, ide len o ochotu maximálne dodržiavať všetky pravidlá danej certifikačnej spoločnosti. Napríklad francúzsky certifikát ECOCERT získa len ten výrobca, ktorý dokáže, že jeho výrobky obsahujú najmenej 95 percent prírodných zložiek a že pri výrobe boli použité ekologicky šetrné postupy. Existuje veľké množstvo certifikátov – Vegan, Natrue, HCS, CPK Bio – obvykle spoločným menovateľom všetkých je obsah prírodných zložiek a v niektorých prípadoch sa dbá na netestovanie zložiek ani konečného produktu na zvieratách, či vyhýbanie sa živočíšnym produktom. Samozrejmosťou je vylúčenie parabénov, ropných derivátov, syntetických zlúčenín a iných zdraviu škodlivých látok.

Treba sa však na druhej strane pripraviť na to, že prírodná kozmetika účinkuje celkom ináč, než bežná kozmetika. Vo väčšine prípadov ide najmä o pomalý nástup očakávaných účinkov. Nie je to superrýchla zbraň, ako v prípade drahých krémov na pleť, výsledkom preto treba dať čas. Pleť tiež môže reagovať prvotnými prejavmi alergie alebo citlivosti, na ktoré ste neboli zvyknutí. Účinky trvajú dlhšie, pretože často nastáva nevyhnutná detoxikácia pleti a zbavovanie sa závislosti na chemických zložkách v kozmetike. Svoju správnu bio kozmetiku si treba nájsť, ale ak sa vám to podarí, výsledky budú dlhodobé a rozhodne budú stáť za to.

You may also like