Home Dom, byt, záhrada Slávnostné prestieranie na Veľkú noc

Slávnostné prestieranie na Veľkú noc

by spravca

Sviatočné obrusy si každý pripravuje s láskou. Aby na stole však naozaj vynikli, treba servírovať s noblesou. Vedľa porcelánového servisu a krištáľového skla sa bude vaša sviatočná váza či strieborný príbor obzvlášť vynímať.

Porcelánový servis na všetky dobroty

Porcelánový príbor nie je najlacnejší, no je skutočne nádherný. Každá domácnosť by mala mať doma aspoň jedno sviatočné prestieranie pre rôzne príležitosti ako sú Vianoce či blížiaca sa Veľká noc. Zemiakový šalát, rezne či ryba chutia najlepšie zo strieborného či porcelánového taniera. Pokiaľ však nemáte žiadne špeciálne prestierane, nevadí! Nie je podmienkou, aby mala každá rodina drahý príbor a taniere, veď ide o luxus, ktorý si nemôže každý dovoliť.

Na sviatočnom stole sa objavujú sladkosti, torty či rôzne cukrovinky. Najlepšie v záplave dobrôt vyniknú, keď ich vystavíte na miesto, kde ich každý uvidí! Cukrovinky môžete uložiť na tanier s podstavcom. Táto nádhera sa ale hodí i na rôzne iné chuťovky, ako sú syry, ovocie či orechy. Stačí, že ich uložíte na sviatočný servítok alebo obrus, no pokiaľ máte slávnostné prestieranie, určite ho vytiahnite, bude sa vám hodiť.

Vyzdobte si vašu domácnosť

Možno sa vám to zdá zbytočné, ale i počas Veľkej noci by mal byť váš stôl nádherne vyzdobený. Veľkonočné vajíčka, vyšívané dekorácie, kvety vo váze či koláčiky sú tradície, na ktoré netreba zabúdať. Pokiaľ vsadíte na slávnostný servis, atmosféra vo vašej domácnosti dostane nový nádych a uvidíte, že sa aj vy dostanete do sviatočnej nálady. Netreba tieto sviatky ignorovať, treba si ich užiť naplno a vyhrať sa s každým jedným detailom.

FOTO: © Igor Mojzes / Dollar Photo Club

You may also like