Home Technika a internet Zaujímavé zlepšováky, ktoré stojí za to vyskúšať

Zaujímavé zlepšováky, ktoré stojí za to vyskúšať

by spravca

Možno aj Vám napadlo niečo, čo by ste radi uviedli do praxe. Nejaký zlepšovák už existujúcej veci alebo úplná novinka, doslova revolučná, ktorá Vám prinesie úspech a uznanie. Ako však isto viete, nie je vynález ako vynález. Kým niektoré výmysly ostanú iba v hlave ich tvorcu, iný vytvor sa stane svetovým.

Nevzdávajte to však, aj tie na pohľad naj­ne­ob­vyk­lej­šie nápady môžu viesť ku skvelým riešeniam. Našťastie, na svete je dosť ľudí, ktorí sa nenechajú odradiť, a preto stále pribudne nejaký kreatívny vynález, ktorý nám všetkým uľahčí život.

Podobne ako nasledujúce vecičky, ktoré sú rozhodne úžasnými vychytávkami. Avšak ešte predtým, ako sme ich mohli začať používať, museli prejsť dlhým a náročným administratívnym procesom.

 

Od vynálezu k patentu

Čas od doby, kedy vynálezcu niečo napadne až do zverejnenia, až bežného užívania jeho vynálezu  je pomerne dlhý a vyžaduje si povinné úkony, medzi ktoré patrí zaregistrovanie vynálezu. A kto chce, aby mu jeho výtvor nikto neukradol, si ho musí v prvom rade patentovať. Ale pozor, nie každý vynález môže byť aj schválený patent! Všetky príslušné náležitosti si preto radšej podrobne naštudujte alebo sa informujte priamo na Patentovom úrade.

A čo v prípade, ak je Vaším duševným vlastníctvom značka? Ak chcete, aby Vašou ostala aj naďalej, musí sa každá originálna ochranná známka zaregistrovať v Registri ochranných známok.

 

Kreatívne vynálezy, ktoré možno používate aj Vy

Vynálezcovia vedia svoje o byrokracii, ktorú museli absolvovať predtým, ako svoje zlepšováky uviedli na trh. Chvalabohu ich to neodradilo, a tak je svet bohatší aj o vývrtku a krájač na ananás v jednom, dvojčepeľový nôž na pizzu v tvare bicykla, praktické papuče s LED osvetlením, bicykel aj kočík v jednom a tiež o pohár, z ktorého nič nevylejete, keďže má priamo na sebe zhromažďovač na kvapky.

A čo tak kvetináč, čo nikdy nespadne alebo doska na krájanie so zabudovanou váhou? Ešte nemáte? Tak to na nič nečakajte a rýchlo si tieto praktické vecičky zaobstarajte. Podobne ako klávesnicu pre smartfóny či sviečku s možnosťou opakovaného použitia.

Predovšetkým sa však nebojte prísť s niečím novým, revolučným. Nikdy neviete, či práve ten Váš vynález nebude vynálezom storočia.

 
Autorské právo: everythingpossible / 123RF Reklamní fotografie
 

You may also like