Home Dom, byt, záhrada Aký je rozdiel medzi hliníkovými profilovými systémami?

Aký je rozdiel medzi hliníkovými profilovými systémami?

by spravca

Ak uvažujete o výmene starých okien, resp. dverí za nové, určite ste sa dočítali, že hliník patrí medzi špičku v oblasti materiálov! Niet sa čomu čudovať. Síce to bolo už veľa krát spomenuté, ide o vysoko-odolný, kvalitný, stabilný a zároveň elegantný typ materiálu, ktorý splní očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov. Dokáže nás ochrániť pred vonkajšími vplyvmi, je odolný voči mechanickému poškodeniu, no tiež sa môže pochváliť mimoriadne vysokou životnosťou, a to bez toho, aby ste sa oň museli pravidelne starať. Čo viac k tomu dodať?

Dva jednoduché parametre, ktoré si zapamätáte aj vy!

Ceny hliníkových profilových systémov sú rozdielne. Niektoré sú až podozrivo nízke, iné sú vyššie a možno až neprimerane vysoké. Bežný človek sa len ťažko vyzná v jednotlivých parametroch, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku, a práve tu nastáva problém. Niekedy totiž zákazník siahne po zbytočne predraženom profilovom systéme, ktorý ani zďaleka nebude spĺňať to, čo vzhľadom k vysokej cene profilu očakáva. Naopak, ak je hliníkový profilový systém až príliš lacný, môže sa stať, že mu bolo z niektorých vlastností „odobraté“ a vaša kúpa bola takpovediac zbytočná. Ako sa máte teda vyznať v širokej ponuke sortimentu, ktorú dnes nájdeme v obchodoch či na internete?

Jednoducho – všímajte si parametre Uw a a Ud. Čo sa týka prvého koeficientu „Uw“, ide o parameter, ktorý určuje, koľko tepla sa stráca oknami v rôznych podmienkach, keď rozdiel medzi vnútorným a vonkajším prostredím je 1 stupeň. Čím nižšia je táto hodnota, tým je okno odolnejšie voči tepelným stratám. Druhý koeficient „Ud“ určuje, koľko tepla sa stráca dverami, a to taktiež vtedy, keď rozdiel medzi vnútorným a vonkajším prostredím je 1 stupeň. Opäť platí, že čím je táto hodnota nižšia, tým lepšie bránia dvere vzniku tepelným stratám! Tak čo poviete, aj vy si začnete všímať tieto dva parametre, ktoré sú pri celom výbere kľúčové?

You may also like