Home Technika a internet Notebook na domáce použitie? Zamerajte sa na tieto parametre

Notebook na domáce použitie? Zamerajte sa na tieto parametre

by spravca

Chcete si kúpiť notebook na domáce použitie? Nemusíte si vyberať medzi ľahkým či malým notebookom. Naopak, môžete si vybrať pokojne i veľký displej a poriadnu klávesnicu! Veď kto povedal, že notebook na doma nemôže mať perfektné parametre?

Nahradiť počítač notebookom je v dnešnej dobe už celkom bežná záležitosť. Môžete si ho vziať kamkoľvek – do školy, do práce či na chatu. Aby ste sa však správne rozhodli, treba si ujasniť niekoľko dôležitých pravidiel, na základe ktorých sa treba rozhodnúť. Pokiaľ túžite po veľkom displeji, ideálny je 17 palcový notebook, ktorý je možno o niečo trochu ťažší ako notebooky s menším displejom, no uznajte sami, že niet nad poriadny displej. Klávesnica je najlepšia jednoznačne numerická a ideálne je, keď je i podsvietená. Ide však o vlastnosti, ktoré už závisia na vašich preferenciách, takže pokiaľ nepotrebujete podsvietenie či klávesnicu s číslami, tento notebook by bol pre vás asi zbytočnou investíciou.

Nedávajte prednosť len jednej značke

SSD disk má za úlohu zrýchliť chod systému, na väčší disk si tiež môžete uložiť viacero dát a súborov. Rýchly proces, kvalitné rozlíšenie displeju či úložný priestor závisia na konkrétnej ponuke a od konkrétneho výrobcu, no nemusíte sa báť,  že ide o notebooky, ktoré sú veľmi drahé. Netvrdím, že ide o lacnú záležitosť, no pokiaľ chcete lepší notebook, do 400 € ho pokojne môžete mať. Treba si porovnať jednotlivé parametre viacerých výrobcov a poradiť sa s odborným personálom, ktorý vám už povie konkrétnejšie veci ohľadom jednotlivých typov notebookov. Netreba sa zamerať na konkrétnu značku, keďže veľa ľudí to takto robí a nakoniec sú skôr či neskôr sklamaní.

FOTO: © SkyLine / Dollar Photo Club

You may also like