Home Technika a internet Výber zimných pneumatík nenechávajte na náhodu!

Výber zimných pneumatík nenechávajte na náhodu!

by spravca

Vodiči automobilov by nemali brať výmenu letných pneumatík za zimné na ľahkú váhu, aj keď pochopiteľne, túto situáciu budú riešiť až o niekoľko mesiacov. Avšak, to neznamená, že si nemôžete „vyhliadnuť“ kvalitné pneumatiky už teraz a kúpiť ich radšej s predstihom.

Zimné pneu prechádzajú prísnym testovaním!

Áno, na trhu nájdeme množstvo zimných, letných a celoročných pneumatík, a práve preto môže byť náročné vybrať si tie, ktoré budú spĺňať vaše požiadavky a kritéria. Zimné pneumatiky sú dôkladne testované na mokrej vozovke, no okrem iného i dĺžka brzdnej dráhy a ovládateľnosť vozidla v nepriaznivých podmienkach. Inými slovami povedané – zimné, resp. celoročné pneumatiky musia prejsť prísnou kontrolou, v opačnom prípade by mohli byť príčinou nebezpečnej jazdy a ohrozenia premávky! Netvrdíme, že letné pneumatiky nie sú prísne testované, keďže aj tie musia spĺňať základné normy, no uznajte, že počas zimného obdobia je vozovka šmykľavejšia a zľadovatela, čiže vodiči musia byť neustále v strehu!

Aké funkcie musia spĺňať pneumatiky?

Aj keď sú dnešné automobily skutočne „premakané“ a zabezpečené ekonomickými systémami či asistentmi, ktorých úlohou je chrániť vodiča s posádkou pred možným nebezpečenstvom, to neznamená, že pneumatiky nemusia byť kvalitné či spoľahlivé. Práve naopak! Treba mať na pamäti, že pneumatiky sú jednou z najdôležitejších súčastí vozidla, a teda je nesmierne dôležité premyslieť si, ktorým dáte prednosť práve vy. Pneumatiky Matador sú skvelým riešením pre všetkých tých, ktorí hľadajú kvalitný výrobok za slušnú cenu! Výborné jazdné vlastnosti, perfektný komfort počas jazdy, nižšia spotreba energie či priaznivá cena sú len niektoré z dôvodov, prečo siahnuť zrovna po týchto pneu! A nezabudnite si vybrať tiež plechové disky, ktoré oceníte nielen kvôli príjemnému dizajnovému prevedeniu, ale i výhodnej cene!

 

You may also like