Home Technika a internet Začínate podnikať? Tu môžete ušetriť čas

Začínate podnikať? Tu môžete ušetriť čas

by spravca

Dnes takmer každá firma optimalizuje náklady – hľadá ideálny počet zamestnancov, znižujú výrobné náklady, kupuje lacnejšie kancelárske potreby alebo využíva obľúbené daňové raje. Aj keď sa hovorí, že čas sú peniaze, na firmách výraznejšiu snahu optimalizovať čas nevidíte. Možno investujú tisíce do analýzy, ktorá im prezradí, kde čas šetriť môžu, ale to je všetko. Tieto rady ako ušetriť čas sú hlavne pre podnikateľov, ktorých sídlo firmy nezaberie jednu výškovú budovu. Kde môžete ušetriť čas?

Nechajte založenie firmy na iných

Založenie spoločnosti trvá približne 2 týždne. Štrnásť dní plných byrokracie a behania po úradoch. Viete si predstaviť využiť tento čas efektívnejšie? Urobte to. Nechajte založenie firmy na iných – sú externé spoločnosti, ktoré to za vás urobia. Ak sa vám zdajú dva týždne zbytočne dlho, môžete využiť ready made spoločnosti. To sú už založené firmy bez obchodnej histórie, vďaka ktorým môžete začať podnikať už do 24 hodín od ich kúpy.

Nebráňte sa technológiám

Brániť sa v dnešnej dobe novým technológiám je ako odmietať piť vodu. Skôr či neskôr na to doplatíte. Máte zažité, že fakturovanie robíte iba ručne a trvá vám nekonečne dlho? Začnite používať aplikáciu, vďaka ktorej vystavíte faktúru za pár sekúnd a čas, ktorý ušetríte, využijete efektívnejšie. Myslite však na to, že je dobré mať svoje dáta v cloude – ak stratíte notebook alebo vám ho ukradnú, o dôležité údaje neprídete.

Je osobné stretnutie naozaj nutné?

Osobné stretnutia dávajú najavo, že vám na klientovi či partnerovi záleží a pomôžu vám upevniť vzťah. Nie vždy sú však nutné, niekedy sa to s nimi preháňa. Niekedy cestujete z Košíc do kongresového hotela v Žiline len preto, aby ste absolvovali 10-minútovú schôdzku, na ktorej ste vyriešili to, čo sa dalo vyriešiť cez Skype alebo telefón za 12 minút. Osobné schôdzky nie sú zlo, iba tie zbytočné sú zbytočné. A váš podnikateľský inštinkt vám musí naznačiť, ktoré sa oplatí absolvovať a ktoré vám zoberú iba čas.

You may also like