Home Dom, byt, záhrada Domáce saunovanie: Aká sauna sa hodí pre Vás?

Domáce saunovanie: Aká sauna sa hodí pre Vás?

by spravca

Trend zdravého relaxu, ideálne v domácom prostredí sa stále viac rozmáha aj u nás. A tak sú domáce vírivky čoraz bežnejšou výbavou domácností mnohých Slovákov. Ako sú však na tom sauny? Tiež je možné si ich nainštalovať doma? A ak áno, aká sauna je na to vhodná?

Zdraviu prospešné saunovanie

Ak má mať saunovanie skutočne blahodarný účinok na naše zdravie, je nevyhnutné zadovážiť si takú saunu, ktorá bude spĺňať všetky kvalitatívne náležitosti. Nerozhodujte sa preto sami a rozhodne si nechajte poradiť, aké domáce sauny sú aktuálne na trhu dostupné a ktoré by sa hodili špeciálne Vám. Výber konzultujte nielen s predajcom sáun, ale aj s Vaším lekárom, ktorý Vám poradí, čo si máte na saune všímať. On predsa najlepšie pozná Vašu diagnózu a v čom všetkom by Vám mohli byť kvalitné domáce sauny nápomocné.

Priestor pre Vašu saunu

Ďalším podstatným faktorom, ktorý je nevyhnutné pri výbere domácej sauny zohľadniť, je priestor, ktorým disponujete. Je predsa rozdiel, či chcete saunu do bytu alebo do priestranného rodinného domu. Praktické je však saunu vždy inštalovať v blízkosti toalety a mať tam aj priestor na prezliekanie a odkladanie vecí.

Domáce sauny do bytu

Ak disponujete skutočne obmedzeným miestom na saunu, v prvom rade si ešte raz dobre zvážte, či skutočne potrebujete mať saunu u Vás doma. Možno by Vám celkom postačovalo niekoľkokrát týždenne navštíviť vnútorné či vonkajšie fínske sauny vo Vašom okolí. Ak však trváte na tom, že saunu chcete mať doma, len a len pre seba, siahnuť môžete po jednej z praktických infrasáun, ktorých rozmery sa pri jednomiestnych modeloch začínajú už od 900×900 centimetrov. Keďže tento typ sáun funguje na princípe vyžarovania infračervených lúčov, ktoré sa využívajú na vyhrievanie svalstva, celkovú regeneráciu, posilňovanie imunity a pomáhajú aj pri prechladnutí, chrípke či bolestiach kĺbov, hodia sa skutočne pre väčšinu z nás. Navyše nezaberú veľa miesta, a tak ich môžete mať doma aj Vy. Jedinou nevýhodou jednomiestnych saunových kabín je, že sa v nich dá len sedieť, čo je z hľadiska prehriatia celého tela nepostačujúce a tiež v nich budete osamotení.

 

 
Autorské právo: anitasstudio / 123RF Reklamní fotografie

You may also like