Home Dom, byt, záhrada Dajte prednosť vysoko kvalitným profi svietidlám!

Dajte prednosť vysoko kvalitným profi svietidlám!

by spravca

Kedy sme v domácnosti využívali najmä klasické žiarovky, s ktorými to bolo koniec koncov úplne jednoduché – všetky svietili rovnakým svetlom. S kompaktnými, lineárnymi žiarovkami či LED svietidlami je dôležité myslieť na to, ako si správne vybrať svetlo, aby bolo príjemné pre naše oči a zároveň na to, aby bolo dostatočne silné, resp. decentné.

Aká má byť intenzita osvetlenia?

Intenzita osvetlenia pre rôzne miestnosti v byte závisí predovšetkým na jeho obyvateľoch a ich požiadavkách. Existuje však norma, ktorá intenzitu osvetlenia pre danú miestnosť doporučuje, prípadne by vám s týmto vedel poradiť elektrikár, ktorý by priamo na mieste uskutočnil meranie a doporučil správny typ svietidla. Miera vyžarovaného svetla sa označuje na krabičkách svietidiel ako svetelný tok a udáva sa v lumeloch, čo označujeme skratkou „lm“.  Čím je však číslo vyššie, tým je aj svetelný tok väčší, teda máme viac svetla. Taktiež je dobré pamätať si, že čím je svetlo modrejšie, je tiež intenzívnejšie a naopak, čím menšia je farebná teplota, tým je a menší svetelný tok. Každopádne intenzitu svetla ovplyvňuje celá rada faktorov, pričom na prvom mieste je príkon, ale tiež plocha, ktorú má daná žiarovka osvetliť.

201301101313430-60_smd_bulb_gu10_par16_1Ak chcete ušetriť – LED žiarovky

Ak je vašim cieľom ušetriť na osvetlení, určite pouvažujte o LED osvetlení. Každé osvetlenie má pochopiteľne svoju farbu, čiže jej výber závisí od vašich osobných preferencií. Studená biela sa hodí skôr do kancelárie, pričom opakom je teplá biela, ktorá je ideálna na relaxáciu, čiže napríklad do spálne. Výhodou LED osvetlenia je vysoká životnosť, okamžitý nábeh svitu, odolnosť, úspornosť, jednoduchá konštrukcia a maximálna bezpečnosť! Internetový obchod profisvietidla.sk ponúka kvalitné interiérové či vonkajšie svietidlá, ale tiež LED žiarovky, bodovky či kancelárske a priemyselné svietidlá. Predaj svietidiel v Bratislave bude dostupný už od 28.10.2016 v kamennej predajni obchodného centra M2 – všetko pre bývanie, takže neváhajte a splňte si svoj sen o dokonalom osvetlení!

You may also like