Home Dom, byt, záhrada 3 dôvody, pre ktoré sa oplatia katalógové rodinné domy

3 dôvody, pre ktoré sa oplatia katalógové rodinné domy

by spravca

Máte dosť bývania v podnájme a chceli by ste pre seba a pre svoju rodinu vybudovať vlastné útočisko? A rozmýšľali ste nad možnosťou katalógových rodinných domov? Prečítajte si 3 argumenty, ktoré hovoria v ich prospech.

  1. Sú výrazne lacnejšie

Projekty pre katalógové rodinné domy môžu byť oproti tým individuálnym lacnejšie aj o 2000 eur, ktoré môžete využiť pri stavbe domu. Prečo je to tak?

Nie je pravda, že by katalógové projekty boli nekvalitne vypracované, neoriginálne a nudné. Ich reálna cena aj hodnota je porovnateľná, ak nie rovnaká ako pri projektoch domov na mieru. Rozdiel je jedine v tom, že pri katalógovom sa počíta s jeho predajom viacerým klientom. Jeho cena sa tak môže rozrátať na menšie časti, vďaka čomu je lacnejší.

Platí, že pokiaľ jeden katalógový projekt nekúpia aspoň 4 zákazníci, architekt alebo projektant na ňom prerobí.

  1. Dopredu vidíte, čo kupujete

Keďže sú katalógové rodinné domy vypracované dopredu a zaradené do ponuky projekčnej kancelárie, môžete si vybrať na základe hotovej vizualizácie. Naopak, pri individuálnych projektoch svoju budúci dom na papieri uvidíte až o niekoľko mesiacov.

V tomto prípade je to doslova výber z katalógu, v ktorom máte pred sebou jasne zakreslené rozmiestnenie miestností, ich rozmery a dispozičné riešenie celého domu spoločne s uvedeným rozpočtom pre materiály aj stavbu domu na kľúč. Viete tiež to, koľko stojí projekt domu – k cene je však nutné prirátať približne 100 eur za dopracovanie osadenia projektu a všetkých prípojok na konkrétnu parcelu.

  1. Vizualizácie kopírujú súčasné trendy

Mnoho ľudí má voči katalógovým projektom averziu, pretože si myslia, že ide o unifikované „škatuľové“ projekty s drobnými obmenami. Projekčné kancelárie však pri príprave projektov do katalógov pracujú na základe skúseností so zákazníkmi, ktorí si nechávajú naprojektovať domy na mieru. Inšpirácia teda kopíruje reálny dopyt na trhu.

Architekti majú všetky projekty a vizualizácie uvedené na webe, môžete si ich dopredu poprezerať a urobiť si obraz o ich práci. Zistíte, že každý projekt je svojský a originálny. Pokiaľ by jeho orientácia na svetové strany nesedela na váš konkrétny pozemok, je možné ho zrkadlovo otočiť bez doplatku.

Skúste všetky možnosti, až potom sa rozhodnite

Pred výberom projektu domu by ste mali mať vždy otvorené oči a skúsiť všetky dostupné možnosti. Nikdy totiž neviete, či vám nepadne do oka práve katalógový projekt, s ktorým navyše ušetríte nemalé peniaze.

Ak by ste aj v ani jednom katalógu nenašli nič, čo by sa aspoň podobalo vašej predstave, môžete sa vybrať cestou individuálneho projektu. Peniaze navyše by ste nemali brať ako vyhodené – veď ide o investíciu, ktorá ovplyvní vašu budúcnosť na množstvo rokov. Dôležité je, aby ste sa vo svojom novom domove cítili ako doma!

 

Foto: Bigstockphoto

 

 

 

 

You may also like