Počas leta sa myšlienky mnohých z nás sústreďujú na jediný cieľ: získať perfektné opálenie! Zlatohnedé opálenie vyzerá naozaj dobre a dokonca opticky zoštíhľuje postavu. Pobyt na slnku údajne pozitívne vplýva aj na hladinu serotonínu a pocity šťastia u ľudí.
Opaľovanie môže byť fajn, no zároveň si pri ňom treba dávať poriadny pozor. UVA a UVB žiarenie totiž spôsobujú nezvratné škody na a najmä pod povrchom pokožky, ktoré časom môžu vyústiť až do rakoviny kože. Ako si teda pobyt na slnku čo najviac spríjemniť?
1) Ochrana vždy a všade
Bez kvalitného krému na opaľovanie by ste ani nemali vychádzať von. Ktorý je ten naj? My odporúčame Photoderm, rad prípravkov značky Bioderma. Telo chránia pred UVA aj UVB žiarením a vďaka patentovanej technológii pôsobia už na bunkovej úrovni pokožky. Opaľovacie prípravky od Biodermy môžete dostať v rámci výhodných balíčkov, prípadne sa dajú vyhrať v súťaži. Pre viac informácií si kliknite na web kozmetiky na opaľovanie www.photoderm.sk.
2) Dôležitá hydratácia
Chcete, aby vaša pokožka bola vláčna, pružná a vyzerala zdravo? Nezabúdajte na starostlivosť o pokožku vystavenú slnku a včas ju hydratujte. Odporúča sa použiť hydratačný krém už noc pred tým, než sa plánujete opaľovať. Sústreďte sa najmä na oblasti, ktoré majú tendenciu rýchlejšie sa vysušovať. Hydratácia by však nemala byť len povrchová, preto nezabúdajte piť dostatočné množstvo tekutín. Ideálna je čistá voda, zeleninové polievky a šťavy.
3) Opaľujte sa vonku, nie vnútri
Prirodzené slnečné lúče sú rozhodne zdravšie než tie, ktoré na vás budú pôsobiť v soláriách. Na ľudský organizmus tu pôsobí až 12krát silnejšie UVA žiarenie, než je obvyklé pri opaľovaní vonku. Lúče prenikajú hlbšie do pokožky a spôsobujú škody oveľa väčšieho rozsahu. Preto ak pobyt na slnku a opaľovanie, tak určite vonku. Zároveň treba dodať, že základné opálenie je mýtus, ktorý absolútne nič nerieši.
4) Nebezpečný čas je od desiatej do štvrtej
Najintenzívnejšie slnečné lúče pália na zem zhruba od desiatej do štvrtej hodiny popoludní. Ak chcete predchádzať vysokému riziku vzniku popálenín, určite by ste sa v tomto čase nemali vonku zdržiavať. Ak vám okolnosti nedovolia inak, nezabudnite na už spomínaný kvalitný opaľovací krém, slnečné okuliare, balzam na pery a voľné, priedušné oblečenie v bledších či pastelových farbách.
5) Po opaľovaní by malo nasledovať umytie
Kúpeľ či sprcha po opaľovaní je vždy dobrý nápad. Samozrejme nie hneď, pokožku treba nechať vychladnúť a oddýchnuť. Pre jej zdravie je však dobré, ak z nej zmyjete opaľovacie oleje, krémy, soľ či piesok. Môžete tiež použiť upokojujúci krém či prípravok s aloe vera, vďaka čomu minimalizujete šancu na nepríjemne pálivé prejavy vašej kože.